Štvrtkový večer patril majstrovským zápasom e-futbalistov v profesionálnej ešportovej lige FIFA PRO League.

Záver druhej sezóny FIFA PRO League prinieslo dramatické finále s neočakávanými výsledkami. Po niekoľko týždňovom súboji hráčom v jednotlivých kolách ligy sme boli svedkom skutočne napínavého súboja o finále a prvenstvo v PRO lige. 

Do PLAY-OFF sa prebojovalo 6 najlepších hráčov podľa umiestnenia v ligovej tabuľke. Konekrétne ide o hráčov CFTdelay_ROMANKKO, CFTdelay_Revy, SIG_FCMARTIN, FCVP.cristy, FCST_Alex a RIIJK z Entropiqu. Poslední dvaja menovaní obsadili prvé 2 priečky po základnej časti. Vďaka tomu boli nasadení priamo do semifinále. Ďalší 4 hráči si postup museli vybojovať vo štvrťfinále.

V prvom štvrťfinále sa nám predstavili hráči FCVP.cristy a CFTdelay_ROMANKKO. Favorit bol v tomto zápase jasný, aj keď sa hovorí, že PLAY-OFF je “nová súťaž” a tabuľkové postavenie nič neznamená. To sa však v tomto prípade nepotvrdilo a po výhre 5:2 do semifinále postúpil cristy.

V druhom štvrťfinále o postup zabojovali hráči SIG_FCMARTIN a CFTdelay_Revy. Taktiež aj v tomto zápase bol favorit jasný. Túto rolu favorita potvrdil SIG_FCMARTIN víťazstvom 6:1 a jednoznačne postúpil do semifinále.

V prvom semifinále sme mali slovenské derby, eRepre kolegov, dvoch kamarátov a to konkrétne FCVP.cristyho a FCST_Alexa. Cristy po úspešnom štvrťfinále bol už v prevádzkovej teplote, naopak pre Alexa to bol prvý zápas a bolo to vidno na jeho výkone. Cristy v zápase zvíťazil 4:1 a stal sa tak prvým finalistom, na druhej strane Alex si zahral v súboji o bronz.

Druhé semifinále bolo zas rýdzo české. Predstavili sa nám v ňom SIG_FCMARTIN a RIIJK z Entropiqu. Z tejto dvojice bol opäť v lepšej hernej pohode Martin, keďže predtým zvládol štvrťfinále a pri Riijka to bol prvý zápas. Tak ako v prvom semifinále, aj v tomto sme videli postup hráča, ktorý sa musel prebojovať cez štvrťfinále. Bol to postup pre SIG_FCMARTINA po úžasnej 12 gólovej prestrelke kde zápas skončil remízov 6:6 a rozhodlo sa až v bonusovom zápase na “golden goal”, kde bol šťastnejší práve Martin.

V súboji o celkové tretie miesto sa nám predstavili tabuľkovo najvyššie umiestnení hráči a to FCST_Alex a RIIJK z Entropiqu. Obaja boli určite sklamaní po neúspešnom semifinále a chuť si určite chceli napraviť aspoň tretím miestom. Šťastnejší mohol byť po tomto súboji FCST_Alex, ktorý zvíťazil 2:1, celkovo sa tak umiestnil na 3. mieste.

Vo veľkom finále sa nám predstavili hráči FCVP.cristy a SIG FCMARTIN. Súboj o veľký “prize pool”, slávu a celkové víťazstvo v lige. Martin hrajúci v úžasnej forme vybehol na cristyho, ktorého zaskočil a finále sa zdalo byť viac menej jednostrannou záležitosťou. Avšak cristy je skúseným hráčom, finále určite nevzdal, bojoval do úplného konca. To mu však tesne nestačilo, keď finále skončilo výsledkom 6:5 pre Martina a my sme po dlhých bojoch, či už v základnej časti, ale aj v PLAY-OFF spoznali nového celkového víťaza SIG_FCMARTIN.

Tabuľkoví lídri tak nakoniec neobhájili svoje prvenstvo z ligy a víťazom sa nakoniec stal “len” 4. hráč celkového poradia základnej časti. Celé finále si môžete znovu pozrieť na FIFA League Facebookovej fanpage.

Druhá sezóna profesionálnej FIFA ligy je úspešne za nami! Ďakujeme za vašu priazeň a sledovanie zápasov. FIFA PRO League sa opäť prihlási o slovo na jeseň 2021. 

Dajte odber na sociálne siete FIFA League a sledujte novinky z ešportovej futbalovej ligy: