FIFA PRO League PS4 pravidlá pre FIFU 21 FUT 

Všeobecné pravidlá

1.1 Usporiadateľom ligy je spoločnosť FIFA League. 

1.2 Komunikáciu s hráčmi zaisťuje dopredu stanovený admin, ktorý osobitne pošle účastníkom FIFA PRO League prístup ku komunikačnému kanálu.  

1.3 Počas každého kola ligy sú hráči povinní byť na komunikačnom kanáli k dispozícii administrátorovi. 

1.4 Každý hráč je povinný mať správne vyplnené GAME ID – PSN a DISCORD NICK v svojom užívateľskom profile, pre bezproblémovú komunikáciu a priebeh ligy. 

1.5 Spoločnosť FIFA League si vyhradzuje plné právo na streamovanie vybraných zápasov v lige.   

1.6 Hráči sa zaväzujú dodržovať a rešpektovať Podmienky pre získanie finančnej výhry v rámci vyplácania odmien po ukončení ligy. Pravidlo sa vzťahuje, ale nie je obmedzené pre:

 • dochvíľnosť hráčov, tj. byť k dispozícií a byť schopný hrať v dohodnutý časový termín a podobne. 
 • ich reprezentatívny stav, tj. oblečenie organizácie pod ktorou hrajú, rešpektovanie pokynov usporiadateľa a admina 
 • ochota sa podieľať na príprave reportáží z akcie  

 

Formát Ligy  

2.1 FIFA PRO League, hraná na konzole PS4 je zložená z 10 hráčov / organizácií. Trvá od 4.3.2021 do 9.5.2021.

2.2 Do FIFA PRO League sa v druhom ročníku zavedenia tejto ligy môžu hráči / organizácie dostať jedine tak, že sa kvalifikujú, resp. sa umiestnia na prvých dvoch priečkach v celkovom rebríčku. Dvaja hráči s najnižším počtom bodov naopak po skončení súťaže z FIFA PRO League zostúpia do nižšej, 1. Online Ligy.

2.3 Hráči v FIFA PRO League proti sebe nastúpia raz, ale formou zápasu BO2 – súčty skóre jednotlivých zápasov sa sčítajú a podľa toho sa určí víťaz zápasu a nasleduje deľba bodov a to nasledovne : Výhra – 3 body, Remíza – 1 bod, Prehra – 0 bodov. Výsledok zápasov hráči oznámia príslušnému adminovi s dodatkom screenshotov obrazovky potvrdzujúcich zadaný výsledok.

2.4  Po odohratí základnej časti PRO League nasleduje FINÁLOVÁ ČASŤ. Bude sa hrať PLAY -OFF dňa 6.5.2021, kedy nastúpia TOP 6 hráči podľa poradia v tabuľke. TOP 2 hráči majú priamu miestenku do SEMIFINÁLE, dve ďalšie dvojice odohrajú medzi sebou ŠTVRŤFINÁLE. Typ zápasov bude opäť BO2 – súčet skóre. Celý finálový deň, každý jeden zápas bude streamovaný a komentovaný.

2.5 Všetky zápasy vo FIFA PRO League sa budú hrať vo vopred stanovených termínoch a časoch – každý ŠTVRTOK od 19:00! Tieto časy je nutné dodržiavať a výnimky sa budú akceptovať jedine vo výnimočných prípadoch, ktoré treba včas riešiť s adminom.

2.6 Všetky zápasy sa budú streamovať na FIFA League twitch kanáli – https://www.twitch.tv/fifa_league_sk . Hráči sa musia pred zápasom dohodnúť, ktorý z dvojice poskytne stream.

2.7 Webkamery – počas zápasu a aj po zápase, ak si to komentátor bude vyžadovať, je nutné mať webkameru zapnutú cez vopred dohodnutú aplikáciu s adminom resp. technickým oddelením.

PRE ÚČASŤ V LIGE JE NUTNÉ MAŤ:

– UPLOAD INTERNETU MINIMÁLNE 3MB/sek 

– YouTube kanál cez ktorý budú technikovi poskytovať stream

– WEBKAMERU spustenú cez mobilný telefón alebo iné zariadenie počas vysielania Vášho zápasu 

2.6 V prípade bodovej zhody o víťazovi rozhoduje:

 1. Rozdiel skóre
 2. Počet strelených gólov
 3. Vzájomný zápas

PRIZEPOOL

1. miesto: 500€ + 150€ kredit na nákup FIFA pointov + medaila + putovný pohár a titul Majstra FIFA PRO League JAR 2021

2. miesto: 250€ + 100€ kredit na nákup FIFA pointov + medaila

3. miesto: 125€ + 100€ kredit na nákup FIFA pointov + medaila

*vecné ceny od partnerov budeme priebežne zverejňovať

*prizepool je garantovaný minimálne sumou vyššie, môže sa však počas sezóny iba navýšiť.

 

Povinnosti hráčov

4.1 Je prísne zakázané zámerne zdržovať alebo narušovať priebeh ligy, alebo porušovať jej pravidlá. V prípade porušenia pravidiel môže byť hráč vylúčený z ligy.

4.2 Pokiaľ sa hráč nedostaví v priebehu 15 minút od začiatku dohodnutého zápasu, je kontumačne porazený. Pre potvrdenie kontumácie je nutné priložiť screenshot s časom a konverzáciou, resp. pozvánkou do hry.

4.3 Hráči nemôžu hrať s použitím externých aplikácií alebo hardvéru, ktorý zasahuje do hry. Taktiež nemôže používať skripty, ktoré akokoľvek menia nastavenia hry, hráčov, či vykresľovanie.

4.4 Zúčastnený hráč nemôže mať BAN na webe fifaleague.sk

4.5 Admin má právo rozhodovať o výške trestov individuálne.

 

Nastavenie hry 

5.1 Hráči si musia súperov pridať do priateľov na PS4 (PSN ID nájdete v hráčskom profile). Hráč musí mať správne vyplnené PSN ID (herný účet), ktorý zodpovedá jeho PS nickname (napr. radci96).

5.2 Hru zakladá vždy hráč písaný v domácom prostredí (Pre účasť je nutné vlastniť PS Plus, inak nie je možné hrať multiplayer.) 

5.3 Obe strany si dôkladne skontrolujú nastavenia lobby, spustením zápasu súhlasia obe strany s nastaveniami a nie je možné sa neskôr odvolať na chybné nastavenia zápasu.

5.4 Je potrebné mať nastavené Taktické bránenie

5.5 Hráči môžu použiť svoj Ultimate Team, avšak je nutné prihliadať na OBMEDZENIA – 

 • 2 ľubovoľné kombinácie IKONY alebo TOTY hráčov (2 IKONY alebo 2 TOTY alebo 1 IKONA + 1 TOTY)
 • 3 hráči, ktorí nie sú IKONY / TOTY 90+
 • Všetci ostatní hráči musia mať hodnotenie OVR 89 alebo nižšie
 • Váš brankár nemá žiadne obmedzenia a do týchto limitov sa nezapočítava
 • Toto pravidlo platí pre vašu začiatočnú 11 aj pre náhradníkov. Môžete nahradiť ktorýkoľvek hráčsky predmet vo vyššej kategórii jedným z nižšej kategórie, tzn. môžete namiesto ICON / TOTY použiť hráča, ktorý nie je IKONA / TOTY 90+ a pod.

 

5.6 Všetci hráči musia používať predpripravené formácie od EA. Použitie vlastných formácií je zakázané!

5.7 Hráči sa napájajú na seba prostredníctvom DIRECT spojenia cez VERIFIED mód !

 

Záverečné ustanovenia  

6.1 Za nešportové správanie, prejavy rasizmu či iné nevhodné chovanie môže byť hráčovi po preskúmaní previnenia sa uložený BAN vo výške až troch mesiacov.

6.2 Na turnajoch a ligách usporiadaných FIFA League je nutné dodržovať pravidlá FAIR PLAY. Nasledujúce body zhŕňajú najvážnejšie prehrešky voči FAIR PLAY správaniu, ktoré tolerovať NEBUDEME, ale pretože závažnosť každého prehrešku je diametrálne odlišná, každý možný prehrešok budeme posudzovať a riešiť individuálne. Po nazbieraní dostatočných dôkazov vznikne vždy špecifický trest, ktorý sa môže týkať buď hráča či celej skupiny ľudí (ostatných hráčov, organizačného tímu a pod.). Môže sa jednať o kontumáciu zápasu, diskvalifikáciu tímu zo súťaže, ale aj zabanovanie hráča či celého tímu. Okrem iného medzi prehrešky patrí :

 •         Úmyselná prehra
 •         Pokus o podplatenie
 •         Podvody so stavkami
 •         Vyhrážanie sa
 •         Iné situácie spojené s porušovaním pravidla FAIR PLAY