Všeobecné pravidlá 

 1.1 Usporiadateľom ligy je spoločnosť FIFA League.  

1.2 Komunikáciu s hráčmi zaisťuje organizátor ligy, ktorý osobitne pošle účastníkom FIFA PRO League prístup ku komunikačnému kanálu DISCORD – https://discord.gg/TdxDATbBmx  

1.3 Počas každého kola ligy sú hráči povinní byť na komunikačnom kanáli k dispozícii organizátorovi.  

1.4 Spoločnosť FIFA League si vyhradzuje plné právo na streamovanie vybraných zápasov v lige.    

1.5 Hráči sa zaväzujú dodržovať a rešpektovať Podmienky pre získanie finančnej výhry v rámci vyplácania odmien po ukončení ligy. Pravidlo sa vzťahuje, ale nie je obmedzené pre: 

 • dochvíľnosť hráčov, tj. byť k dispozícií a byť schopný hrať v dohodnutý časový termín a podobne.
 • byť pred svojim zápasom minimálne 30 minút pripravený (byť online na DISCORDE a reagovať na výzvy administrátora ligy)
 • ich reprezentatívny stav, tj. oblečenie organizácie pod ktorou hrajú, rešpektovanie pokynov usporiadateľa   
 • ochota sa podieľať na príprave reportáží z akcie   

  

Formát Ligy   

2.1 FIFA PRO League, hraná na konzole PS5 je zložená z 20 hráčov / organizácií. Trvá od 14.10.2021 do 16.12.2021. 

2.2 Do FIFA PRO League sa v treťom ročníku zavedenia tejto ligy môžu hráči / organizácie dostať jedine tak, že sa kvalifikujú, resp. sa umiestnia na prvých dvoch priečkach v celkovom rebríčku. Dvaja hráči s najnižším počtom bodov naopak po skončení súťaže z FIFA PRO League zostúpia do nižšej, FIFA Online Ligy. 

2.3 Hráči v FIFA PRO League proti sebe nastúpia raz formou zápasu BO1 –  Výhra – 3 body, Remíza – 1 bod, Prehra – 0 bodov.  

2.4  Po odohratí základnej časti PRO League nasleduje FINÁLOVÁ ČASŤ. Bude sa hrať PLAY -OFF dňa 16.12.2021, kedy nastúpia TOP 10 hráči podľa poradia v tabuľke. TOP 2 hráči majú priamu miestenku do SEMIFINÁLE, štyri ďalšie dvojice odohrajú medzi sebou OSEMFINÁLE. Typ zápasov bude BO2 – súčet skóre. Celý finálový deň, každý jeden zápas bude streamovaný a komentovaný. 

2.5 Všetky zápasy vo FIFA PRO League sa budú hrať vo vopred stanovených termínoch a časoch – každý ŠTVRTOK od 17:00! Tieto časy je nutné dodržiavať a výnimky sa budú akceptovať jedine vo výnimočných prípadoch, ktoré treba včas riešiť s organizátorom ligy. 

2.6 Všetky zápasy sa budú streamovať na FIFA League twitch kanáli – https://www.twitch.tv/fifa_league_sk . Hráči sa musia pred zápasom dohodnúť, ktorý z dvojice poskytne stream. 

2.7 Webkamery – počas zápasu je nutné mať webkameru zapnutú cez vopred dohodnutú aplikáciu s organizátorom ligy resp. technickým oddelením. 

2.8 V prípade bodovej zhody o víťazovi rozhoduje: 

 • Vzájomný zápas
 • Rozdiel skóre 
 • Počet strelených gólov 

 

PRE ÚČASŤ V LIGE JE NUTNÉ MAŤ: 
 • PS5 konzolu s hrou FIFA 22 
 • UPLOAD INTERNETU MINIMÁLNE 3MB/sek  
 • YouTube kanál cez ktorý budú technikovi poskytovať stream 
 • WEBKAMERU spustenú cez mobilný telefón alebo iné zariadenie počas vysielania Vášho zápasu  

 

PRIZEPOOL  

 1. miesto: 500€ +  500€ kredit do PS Store + medaila + putovný pohár a titul Majstra FIFA PRO League Jeseň 2021 + vecné ceny od partnerov súťaže 
 2. miesto: 250€ + 250€ kredit do PS Store+ medaila + vecné ceny od partnerov súťaže 
 3. miesto: 150€ + 150€ kredit do PS Store + medaila + vecné ceny od partnerov súťaže 
 4. miesto: 100€ kredit do PS Store + vecné ceny od partnerov súťaže

 

*vecné ceny od partnerov budeme priebežne zverejňovať počas ligy. 

*prizepool je garantovaný minimálne sumou vyššie, môže sa však počas sezóny iba navýšiť. 

  

Povinnosti hráčov 

4.1 Je prísne zakázané zámerne zdržovať alebo narušovať priebeh ligy, alebo porušovať jej pravidlá. V prípade porušenia pravidiel môže byť hráč vylúčený z ligy. 

4.2 Hráči nemôžu hrať s použitím externých aplikácií alebo hardvéru, ktorý zasahuje do hry. Taktiež nemôže používať skripty, ktoré akokoľvek menia nastavenia hry, hráčov, či vykresľovanie. 

4.3 Zúčastnený hráč nemôže mať BAN na webe fifaleague.sk 

4.4 Organizátor ligy má právo rozhodovať o výške trestov individuálne. 

  

Nastavenie hry  

5.1 Hráči si musia súperov pridať do priateľov na PS5 (PSN ID nájdete v hráčskom profile). Hráč musí mať správne vyplnené PSN ID (herný účet), ktorý zodpovedá jeho PS nickname (napr. radci96). 

5.2 Hru zakladá vždy hráč písaný v domácom prostredí.  

5.3 Obe strany si dôkladne skontrolujú nastavenia lobby, spustením zápasu súhlasia obe strany s nastaveniami a nie je možné sa neskôr odvolať na chybné nastavenia zápasu. 

5.4 Je potrebné mať nastavené Taktické bránenie 

5.5 Hráči môžu použiť svoj Ultimate Team, avšak je nutné prihliadať na OBMEDZENIA podľa kvalifikačných eventov od EA Sports. Ak príde k porušeniu obmedzení, prvýkrát sa porušenie rieši napomenutím, druhýkrát príde ku kontumácii zápasu v prospech súpera. 

5.6 Všetci hráči musia používať predpripravené formácie od EA. Použitie vlastných formácií je zakázané! 

5.7 Hráči sa napájajú na seba prostredníctvom DIRECT spojenia cez VERIFIED mód ! 

  

Záverečné ustanovenia   

6.1 Za nešportové správanie, prejavy rasizmu či iné nevhodné chovanie môže byť hráčovi po preskúmaní previnenia sa uložený BAN vo výške až troch mesiacov. 

6.2 Na turnajoch a ligách usporiadaných FIFA League je nutné dodržovať pravidlá FAIR PLAY. Nasledujúce body zhŕňajú najvážnejšie prehrešky voči FAIR PLAY správaniu, ktoré tolerovať NEBUDEME, ale pretože závažnosť každého prehrešku je diametrálne odlišná, každý možný prehrešok budeme posudzovať a riešiť individuálne. Po nazbieraní dostatočných dôkazov vznikne vždy špecifický trest, ktorý sa môže týkať buď hráča či celej skupiny ľudí (ostatných hráčov, organizačného tímu a pod.). Môže sa jednať o kontumáciu zápasu, diskvalifikáciu tímu zo súťaže, ale aj zabanovanie hráča či celého tímu. Okrem iného medzi prehrešky patrí : 

 •         Úmyselná prehra 
 •         Pokus o podplatenie 
 •         Podvody so stávkami 
 •         Vyhrážanie sa a nenávistné prejavy
 •         Iné situácie spojené s porušovaním pravidla FAIR PLAY