Komentátorský tím
FIFA PRO League

Spoznajte náš komentátorský tím piatich mladíkov – Jacob, Tom, Mišo, Bito a Papo, ktorý sa nám stará o napínavú atmosféru a kvalitné komentovanie všetkých vysielaných zápasov v našej FIFA PRO League.

KOMENTÁTORI

Jakub Vrbinčík – ‘Jacob’

Svoje pôsobenie v mediálnom prostredí odštartoval v RTVS, kde sa vypracoval na moderátora štúdia Fortuna ligy. Komentoval pre TV Arena Sport futbalové priame prenosy z rôznych zaujímavých líg, akými sú: holandská, belgická, argentínska, švajčiarska či čínska najvyššia súťaž. Momentálne pracuje pre ŠK Slovan Bratislava ako online-marketing manažér, čo, v závislosti od potreby, zahŕňa pozíciu hlásateľa, moderátora, komentátora iredaktora. S FIFA PRO League je spätý od samotného začiatku,  komentoval obe doterajšie sezóny.  

Tomáš Kotlárik – ‘Tom’

Trenčiansky rodák, ktorý pracuje v RTVS ako športový redaktor a reportér. Tu a tam spolupracuje i s Českou televíziou. Venuje sa prioritne futbalu, ktorý v minulosti hrával. Na virtuálnej scéne sa pohybuje od roku 2019. Je hobby hráčom videohry FIFA, komentovanie hry považuje za obrovskú vášeň. Rád si zahrá online zápasy, ale preferuje režim trénerskej kariéry. Jeho métou v elektronickom športe je komentovať zápasy v televíznom vysielaní. Verí, že svojim prejavom divákov ponaučí aj zabaví.

Michael Kuzmický – ‘misoK’

Talentovaný rybár, ktorý neloví iba ryby z rybníčka, ale občas vybehne aj na futbalové ihrisko. Hraniu FIFY sa venuje sporadicky od strednej školy, mnoho hráčov z aktuálnej scény stretával sám ako hráč na turnajoch keď ešte aktívne hrával. Pred prvým vysielaním si nebol istý či zvládne komentátorskú rolu, ale v očiach fanúšikov zažiaril a celý chat si podmanil behom chvíľky, tento chlap to má v krvi – ani pri jednom vysielaní s jeho komentárom sa nudiť určite nebudete !

Milan Bitala – ‘Bito’

Rodák zo Žiaru nad Hronom. Od dvanástich rokov žijem v Bratislave. Práve tu som sa dostal k esportu cez hru CSGO. Neskôr som aktívne pôsobil ako FIFA hráč v organizácii Outsiders Gaming. Nakoniec prišla možnosť hrať v Dark Tigers Academy a po tejto skúsenosti som sa už ustálil za mikrofónom ako komentátor CSGO a sérií FIFA.

Patrik Porubský – ‘Papo’

Rodák zo Zvolena, od malička veľký športový fanúšik a takisto aj športovec telom aj dušou. Okrem aktívneho venovania sa športu však postupne presedlal aj na komentátorskú stoličku a spoločne s Richardom Gehrerom sa zaradili ku komentátorskej špičke na scéne CS:GO. Jeho skúsenosti však siahajú aj do TV JOJ, kde komentuje a moderuje pre novovzniknutú televíziu JOJ Šport. Budúcnosť tohto mladého komentátora je tak stále veľmi nádejná.