O tíme

Viktoria Plzeň vstoupila do e-sportu v roce 2019 s jasným cílem- stejně jako ve fotbale patřit mezi nejlepší týmy na scéně.

REPREZENTANTI

Laky_1

Lukáš Pour – ‘T9Laky’

Laky hraje profesionálně FIFU už 3 roky za tým FC Viktoria Plzeň, nejúspěšnější ročník byl pro něj FIFA 19, kde měl sérii vyhraných turnajů ať se jednalo o CZC iSport cup, který vyhrál 4x, nebo když postoupil na FUT Champions cup #2 do Londýna mezi top32 nejlepší hráče na playstationu. V roce 2020 vyhrál za FCVP s Pikejem Datart e:Ligu a byl oceněn historicky prvním eFotbalistou roku a společně mezi fotbalisty mu byla předána trofej. Laky už 3 roky se umisťuje v top 100 v evropském žebříčku a doufá, že se dostane co nejdříve do playoff. Jeho sen je se dostat na největší turnaj ve fifě a to FIFA eWorld Cup. Laky hraje profesionálně FIFU už 3 roky za tým FC Viktoria Plzeň, nejúspěšnější ročník byl pro něj FIFA 19, kde měl sérii vyhraných turnajů ať se jednalo o CZC iSport cup, který vyhrál 4x, nebo když postoupil na FUT Champions cup #2 do Londýna mezi top32 nejlepší hráče na playstationu. V roce 2020 vyhrál za FCVP s Pikejem Datart e:Ligu a byl oceněn historicky prvním eFotbalistou roku a společně mezi fotbalisty mu byla předána trofej. Laky už 3 roky se umisťuje v top 100 v evropském žebříčku a doufá, že se dostane co nejdříve do playoff. Jeho sen je se dostat na největší turnaj ve fifě a to FIFA eWorld Cup.

huhnak_1

Patrik Hornák – ‘Huhnak’

Huhnak začal FIFU hrať v ročníku 2016, ale iba ‘for fun’. Ročník 2018 ho oslovil viac a začal do hry a tréningu dávať viac času. S prvými väčšími domácimi turnajmi prišli aj pekné umiestnenia, medzi ne patrí turnaj Topgamingu, kde na offline finále vyhral 1. miesto, potom 3. miesto v 2vs2 turnaji taktiež usporiadaného Topgamingom. Ďalšie úspechy prišli v podobe 2. miesta na iSport Cupe (offline finále na Pražskej Letnej), postup na V4, 1. miesto na MČSR 2018 a dokonca vyhral aj náš prvý ročník FIFA PRO League.
S takýmito výkonmi nenechali na seba čakať ani ešportové organizácie a Huhnak neostal iba pri jednom klube. Prešiel si reprezentáciou Alza Gaming, Zicon Esports, poslednou zastávkou bol Entropiq, ktorý reprezentoval v minulom ročníku FIFA PRO League.
V lete si dal úplný reset od FIFY, takže do nového ročníka príde hladný po víťazstvách. Tréningu cez pracovné dni venuje tak 2-3 hodiny a cez víkend je priorita odohrať všetkých 30 zápasov vo víkendovej lige.