O tíme

Profesionálny ešportový tím Slovan Bratislava eSports bol založený v roku 2020. Akutálne má aktívnu iba sekciu FIFY, no do budúcna plánujú preniknúť v iných hrách a uchytiť sa medzi ešportovou elitou v hrách Counter Strike, či League of Legends. V aktuálnej FIFA zostave figurujú traja hráči – Lukáš Móri (Lumasa2), Filip Farkaš (BavendoFarky) a Adrián Havrlent (RAPID), z ktorých dvaja figurujú v TOP 20 hráčov FIFA PRO League.

REPREZENTANTI

Filip Farkaš – ‘BavendoFarky’

Do FIFA PRO League sa tento ročník dostal aj druhý z troch zástupcov Slovanu eSports – BavendoFarky. Filip má 22 rokov, študuje aktuálne na vysokej škole v 3. ročníku na fakulte športu. Futbal hráva od svojich šiestich rokov a zahral si aj 2 roky v 1. Slovenskej dorasteneckej lige.
Jeho FIFA začiatky začínajú na platforme PC, kde začínal od vydania FIFA 19. FIFU 20 hral tiež rekreačne, no s príchodom kúpy PS4 prišla FIFA 21 a začal hru brať vážnejšie. V prvom mesiaci hrania FUT režimu získal status VERIFIED , čo mu umožnilo účasť na EA kvalifikáciách.
Ďalšie úspechy Farkyho sú postup na finále CZC.cz iSport Ligy – ako jediný slovák spolu s Cristym,  Finále SFZ eTrophy– semifinále o post reprezentanta Slovenska na Enations v zápase proti Cristymu bohužial prehral, prvé miesto vo FIFA ONLINE League a postup do FIFA PRO League, čo berie za najväčší úspech. Offline akcie však nehral, nakoľko začal na profi úrovni počas pandémie koronavírusu.
Ročník FIFY 21 hodnotí pozitívne, nakoľko hral bez podpory FIFA Pointov. Ak sa Vám Farkyho príbeh páči, určite ocení Vašu podporu na jeho socials.